Ali Bilgili kimdir?

Ali Bilgili kimdir?
REKLAM ALANI
03.03.2023
91
A+
A-

1993 Kütahya Tavşanlı doğumlu olan başarılı oyuncu ; Okul tiyatro ve gösterilerinden dizi ve sinema oyunculuğuna olan…

1993 Kütahya Tavşanlı doğumlu olan başarılı oyuncu ; Okul tiyatro ve gösterilerinden dizi ve sinema oyunculuğuna olan serüveni daha küçük yaşlarında başladı. İlk oyunculuk deneyimine sekiz yaşında okul gösterileriyle başlayan Ali Bilgili genç oyuncu olarak adından söz ettirmeye devam ediyor.

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde eğitimini tamamlayan oyuncu Ali Bilgili , daha sonrasında Astsubay olarak Türk Deniz Kuvvetlerine katıldı. 2018 yılında babasını kaybeden oyuncu ani bir kararla Astsubaylıktan istifa edip çocukluk hayalinin peşinden koşmaya karar verdi ve İstanbul’da Craft Oyunculuk Atölyesi’nde alanında uzmanlardan oyunculuk eğitimi almaya başladı. başarıyla eğitimini tamamlayan Ali Bilgili; Eskişehir’deki yaşantısına son verip, her şeyiyle oyunculuğa kendini verdi ve 2020 yılında istanbul’a taşındı.

Sektöre hızlı bir giriş yapan Ali Bilgili izlenme rekorları kıran yönetmenliğini Sedat İnci’nin yaptığı Payitaht Abdulhamid dizisindeki bölüm oyunculuğuyla başarılı bir başlangıç yapmış oldu.

Sonrasında da; İGA Dutyfree reklamında yönetmen Bülent Camcı,

Ford Otomotiv reklamında yönetmen Barış Berberoğlu, Getir’in Algida reklamında yönetmen Ali Taner Baltacı,

İng Bank reklamında ünlü oyuncular Ezgi Mola, Ebru Özcan, Garanti Bankası reklamında yönetmen Ozan Yalabık ,

Gedik Piliç reklamında yönetmen Mesut Erdoğan,

Milli Piyango reklamında oyuncu Simay Beliç ve yönetmen Bora Ozan, Atv’de yayınlanan Yalnız Kurt dizisinde oyuncu Yalçın Hafızoğlu ve yönetmen Çağatay Tosun, Plodsi uygulaması reklamında Yönetmen Asker Karakaş ve Damak Çikolata reklamında Erbil Balta gibi ünlü yönetmen ve oyuncularla bir arada bulunmuş ve kariyerinde yükselişe geçmiştir.

 

REKLAM ALANI
ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.