Şahin İmameliyev kimdir?

Şahin İmameliyev kimdir?
REKLAM ALANI
04.04.2023
76
A+
A-

Şahin İmameliyev 30 Ekim 1998 tarihinde Azerbaycan’ın Gence şehrinde dünyaya geldi. 7 yaşından itibaren özel hocalardan müzik dersi almaya başlayan Şahin İmameliyev 10 yaşında iken şan eğitimlerine başlamış ve 2013 yılında eğitimini tamamlamıştır.

 

Daha çocuk yaşlarından itibaren müziğin yanı sıra spora da büyük ilgisi olan Şahin İmameliyev at binme, kılıç kullanma eğitimleri alırken 15 yaşında iken Azerbaycan’ın Bakü şehrinde düzenlenen yüzme yarışmasında birinci olmuş ve karate sporunda da başarılar elde etmiştir.

 

Şahin İmameliyev 2015 yılında 17 yaşında iken Azerbaycan Bakü Devlet Medeniyet ve İncesenet Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi’ni kazanmış ve 2019 yılında mezun olmuştur.

 

Azerbaycan Bakü Devlet Medeniyet ve İncesenet Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi’nde okurken profesyonel olarak müzik hayatına atılmış ve 2016 yılında Axşam Olanda, Gel Ömrüme, Hislere Teslim Ol, Səni Görən Kimi adlı şarkıları müzikseverlerle buluşturdu. Müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan Şahin İmamaliyev 2017 yılında Efsane Aşk, 2019 yılında Lady Boss isimli şarkıda Azerbaycan’ın en ünlü sanatçılarından Arzum Karimova ile düet yaptıktan sonra 2022 yılında Sürünür Ruhum ve bu yılda Ahdım Var adlı çalışmalarını müzikseverlerle buluşturmuş ve Azerbaycan müzik listelerini alt üst etmiştir.

 

Düzgün fiziği ile yapımcıların dikkatlerini kısa sürede üstüne çekmeyi başaran Şahin İmameliyev Azerbaycan’ın önde gelen firmalarının reklam yüzü olmuştur

 

 

Profesyonel olarak oyunculuk hayatına da 2019 yılında ”İmtihan” adlı dizi ile  start veren Şahin İmameliyev 2020 yılında “Arzular” adlı dizi de ve 2021 yılında “Sen ve Men” adlı dizilerde oynamıştır.

 

Şahin İmameliyev Türkiye’den birçok yapımcıdan teklif almış ve bu teklifleri değerlendirmek için görüşmeler yapmış ve ismini bir sır gibi sakladığı ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisinin marka yüzü olarak ekranlara gelmeye hazırlanmaktadır.

REKLAM ALANI
ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.