TRT Ortak Yapımı “Nefes – Yer Eksi İki” Hafta Sonunun En Çok İzlenen Filmi Oldu

TRT Ortak Yapımı “Nefes – Yer Eksi İki” Hafta Sonunun En Çok İzlenen Filmi Oldu
REKLAM ALANI
26.12.2023
45
A+
A-

TRT ortak yapımı “Nefes – Yer Eksi İki” filmi Türkiye ve Avrupa’da büyük bir ilgi ile sinema…

TRT ortak yapımı “Nefes – Yer Eksi İki” filmi Türkiye ve Avrupa’da büyük bir ilgi ile sinema salonlarında izlenmeye devam ediyor. İlk hafta sonunda haftanın en iyi açılış yapan filmi olan “Nefes – Yer Eksi İki”, ikinci hafta sonunda en çok izlenen film oldu.

Sarsıcı hikayesi, övgü toplayan performansları ve gerçekçi anlatımıyla Türk askerini ve dönemin savaş muhabirini konu alan TRT ortak yapımı “Nefes – Yer Eksi İki”,  bölgede yolları kesişmiş birçok gerçek hikayenin izlerini taşıyor. Vizyona girdiği ilk hafta sonunda 109 bin 565 seyirci ile haftanın en iyi açılış yapan filmi olan “Nefes – Yer Eksi İki”, ikinci hafta sonunda ise 83 bine yakın seyirci sayısıyla en çok izlenen film oldu. Sinema salonlarında yoğun ilgi gören film ilk 10 günde 300 bine yakın kişi tarafından izlendi.

Çarpıcı diyalogları ile şimdiden hafızalara kazınan film, “Onlar; asıl unutursan ölür!” sözünün altını çiziyor. İki bin metre yükseklikteki bir karakolda geçen film, Mehmetçiklerin zorlu mücadelesini aktarıyor. Yapımcılığını Mustafa Cihat Durmuş’un, yönetmenliğini Ozan Uzunoğlu’nun üstlendiği filmin senaryosunu Hakan Evrensel kaleme aldı. TRT ortak yapımı filmin başrollerinde ise Murat Yıldırım, İlker Aksum, Şahin Kendirci ve Arda Anarat yer alıyor.

TRT ortak yapımı “Nefes – Yer Eksi İki” sinemalarda.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.